ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

5 reklam ze świata
SCI-FI

27 września 2018
5 reklam ze świata <br />SCI-FI<br />
Dystopijna przyszłość ubrana w ciuszki sci-fi to ostatnio temat podejmowany przez wielu filmowców. "Black Mirror", "Blade Runner", czy "Altered Carbon" to tylko niektóre tytuły, które wielu z nas oglądało z fascynacją i przerażeniem. Podobnie rzecz ma się na rynku reklamowym. Zobaczcie spoty inspirowane tematem science fiction.
1. Woolmark i fascynacja "Blade Runnerem"

Nie da przecenić się wpływu filmu "Blade Runner" na kino sci-fi. Zeszłoroczna premiera kontynuacji tego dzieła ma swoje odbicie także w branży reklamowej. Futurystyczne miasto, neonowe światła, lateksowe stroje – zupełnie, jakby ktoś wykorzystał ten sam plan zdjęciowy.

WOOLMARK LIVE & BREATHE
2. Apple i aplikacje zapobiegające anarchii

Co by było, gdyby wszystkie twoje aplikacje zniknęły? Poradziłbyś sobie? Harcerze na pewno twierdzą, że tak, ale według Appla chaos opanowałby nasze miasta. Dystopijna wizja? Motywacja dla pracowników? Na pewno ciekawy punkt widzenia!

Apple | Apocalypse WWDC 2017
3. Edeka i nietypowa reklama świąteczna

Niemiecka marka przedstawia świat opanowany przez roboty. Wśród nich trafia się jeden wrażliwiec (wydobywający z siebie podobne dźwięki do R2D2 z "Gwiezdnych Wojen"), który chciałby spędzić z kimś święta. Urocza historia w nieco nieprzyjemnym świecie.
Edeka Christmas Commercial
4. Halo Top Ice Cream i antyreklama

Samotna pani jest zmuszana do jedzenia lodów przez robota. Czarny humor? Być może. Ale faktem jest, że ta reklama wcale nie stawia marki w najlepszym świetle. Twórca Mike Diva i firma Halo Top zgodzili się jednak podjąć to ryzyko wierząc, że to właśnie wywrotowość tej historii przyciągnie ludzi do marki. I – jak możemy zaobserwować teraz – marka nie ma problemów z popularnością.
Halo Top - Eat the Ice Cream
5. Budweiser i azjatycka wizja wolności

W świecie przypominającym niektóre odcinki "Black Mirror" to właśnie Budweiser daje ci wolność.  Dystopijna rzeczywistość? Czy może interesująca wizja, którą zachodnia marka próbuje dotrzeć do większej liczby odbiorców trudnego rynku azjatyckiego?
Budweiser feat. Eason Chan and ALOK
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.