ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

8 wyjątkowych kampanii społecznych

7 lutego 2019
Amnesty International - Look Beyond Borders
Amnesty International - Look Beyond Borders
Stworzenie angażującej, zmieniającej myślenie kampanii społecznej to sztuka, która udaje się nielicznym. Jak przykuć uwagę widzów na tyle, by zmienić społeczne nastroje?  Nie jest to łatwe. Zobaczcie filmy reklamowe, które z powodzeniem stawiły czoła wyzwaniu i stały się inspirującymi case’ami kampanii społecznych.
1. Amnesty International – Look Beyond Borders

„Trwający cztery minuty kontakt wzrokowy zbliża ludzi bardziej niż cokolwiek innego” – te słowa Arthura Arona, psychologa, stały się inspiracją do eksperymentu, który przeprowadziło Amnesty International. Organizacja połączyła w pary ludzi różnych ras i narodowości, a następnie poprosiła ich o kilkuminutowe wpatrywanie się sobie w oczy. Efekty? Sprawdźcie sami!
Look Beyond Borders - 4 minutes experiment
2. SOS Kinderdorf - Empty Lunch Box

Ten spot to przykład tego, że filmy reklamowe organizacji społecznych wcale nie muszą budzić niepokoju. Prosta historia z błyskotliwym zwrotem akcji, który chwyta za serce, może z równym efektem przykuć uwagę widza. Czasami mniej znaczy więcej!
SOS KINDERDORF
3. SickKids VS: Undeniable

Jak stworzyć spot dla fundacji wspierającej chore dzieci, który nie będzie łzawy, a wręcz odwrotnie – motywujący? Ten film reklamowy to wspaniały przykład na to, jak z trudnego, poruszającego  tematu, zrobić coś, co nie tylko sprawi, że widzowie będą oglądać go z zainteresowaniem, ale także będą gotowi przekazać dotację na rzecz  fundacji, by wesprzeć tych Małych Wojowników.
SickKids VS: Undeniable
4. SaveTheChildren - Most Shocking Second a Day Video

Przeżywanie wojny przez małego człowieka zostało bardzo realistycznie ukazane w spocie fundacji SaveTheChildren. Dodatkowy zabieg przeniesienia miejsca akcji w świat zachodni - daleki od wojen, tylko wzmacnia odczucia oglądającego. Łatwość, z jaką widz angażuje się w historię, to na pewno zaleta tego filmu!
Most Shocking Second a Day Video
5.  Sandy Hook Promise – Evan

Zaskakujący zwrot akcji to bardzo często najskuteczniejszy element filmu reklamowego dla kampanii społecznej. Podobnie jest ze spotem Evan – plot twist sprawia, że po obejrzeniu tego spotu, ciężko o nim zapomnieć. 
Evan
6. Trygg-Hansa - Don’t Drink and Dive

Eksperymenty społeczne mają moc udowadniania widzom, z jakimi konsekwencjami wiąże się określone zachowanie. Dlatego spot, w którym mistrzowie świata w pływaniu synchronicznym, wchodzą do wody pod wpływem alkoholu, jest wspaniałym pomysłem na udowodnienie ludziom, jak lekkomyślne jest pływanie z promilami we krwi.
Don't Drink and Dive
7. FCB Amsterdam - It won’t stick

Hejt dotyczący wyglądu – tzw. beauty shaming – ogromnie oddziałuje na ludzką psychikę. Dlatego tak ważne są spoty, które wspierają wszystkich doświadczających negatywnych komentarzy na temat ich wyglądu. Oryginalna forma tego filmu połączona z wierszem czytanym z offu stanowią siłę tej kampanii.
It won't stick
8. Fragile Childhood – Monsters

Operowanie strachem to trudna sztuka. Nie zawsze jest ona skuteczna i potrzebna. Jednak w przypadku tego filmu, który nawiązuje do stylistyki horroru, niepokój zdaje się uświadamiać widzom, jak faktycznie mogą czuć się ich podopieczni. Ostrzegamy – spot przemawia do rozsądku, choć efektami ubocznymi mogą być senne koszmary.
Fragile Childhood - Monsters
Dowiedzcie się więcej o kampaniach społecznych!
Zobaczcie naszą rozmowę z Ivaną Bobic, reżyserką, twórczynią filmu reklamowego dla charytatywnej instytucji CoppaFeel.  
IVANA BOBIC | #PYDMASTERTALKS INSPIRATION
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.