ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

Allegro dołącza do grona sponsorów 6. edycji PYD

20 listopada 2018
Allegro dołącza do grona sponsorów 6. edycji PYD
Tego sponsora nie trzeba przedstawiać nikomu, a z pewnością nie uczestnikom ubiegłych edycji konkursu. Allegro po raz kolejny wspiera młode talenty Papaya Young Directors, dołączając do grona sponsorów przyszłorocznej edycji. Marka, które chce sprawiać frajdę z korzystania z jej platformy, ma nadzieję, że takie samo uczucie będzie towarzyszyć uczestnikom konkursu w wymyślaniu pomysłu reklamowego! 
Co sprawiło, że Allegro powróciło do Papaya Young Directors? Czego spodziewają się po uczestnikach konkurs? Sprawdźcie w poniższej rozmowie z Adamem Szałamachą, Brand Managerem Allegro.

Już po raz trzeci po krótkiej przerwie jesteście sponsorem Papaya Young Directors. Witamy serdecznie w 6.edycji! Co wpłynęło na Waszą decyzję?

Adam Szałamacha: 2018 rok wykorzystaliśmy na przemodelowanie naszego myślenia o marce i jej sposobie komunikacji. Wykonaliśmy dużą pracę strategiczną, której owoce będzie widać w 2019 roku, dlatego wracamy do PYD, bo wiemy, czego chcemy.

Na co dzień nad Waszą komunikacją czuwa agencja reklamowa, tu oddajecie swoją markę w ręce młodych twórców. Jakie są Wasze oczekiwania, obawy?

AS:
Oddajemy komunikację w ręce młodych twórców, którzy mają inne wyobrażenie o świecie ich otaczającym i o markach, które są im bliskie. Chcemy docierać do różnych grup, PYD - z naszych dotychczasowych doświadczeń - zawsze wnosi coś nowego. Siedząc na co dzień bardzo blisko marki trudno nam się wyjść z siebie, stanąć obok i powiedzieć: "to teraz zróbmy tak". PYD nam pozwala przygotować (że zapożyczę z muzyki) nowe aranżacje starych utworów. Jedyną obawę mam taką, że dostaniemy hymn w wykonaniu sióstr Godlewskich w odpowiedzi na nasz brief, choć na szczęście to ryzyko jest ograniczone dzięki czuwaniu największych postaci polskiej reklamy nad całością konkursu.

Konkurs to pomysły młodych twórców i ich odpowiedź na świat Allegro. Jak traktujecie to spojrzenie na markę?

AS:
Z pełną ekscytacją. Najlepsze w konkursie jest to, że Klient dostaje na twarz gotowy materiał, w którego procesie tworzenia ma ograniczony wpływ, zupełnie inaczej niż w codziennej pracy. W Allegro wychodzimy z założenia, że komunikacja musi być przede wszystkim prosta i zrozumiała, a to doskonale widać po wcześniejszych filmach, które powstały dla Allegro w ramach konkursu - one były zaskakująco blisko tego, co sami tworzyliśmy w ramach platformy "Czego szukasz?". Filmy stworzone w ramach PYD traktujemy na równi z produkcjami, które realizujemy sami, są tak samo oceniane i badane jak nasze kopie.

Jakie jest teraz najważniejsze przesłanie Waszej marki?

AS:
Allegro od kilku lat jest o wywoływaniu uśmiechu. Allegro jest o tym momencie (krótszym i dłuższym) frajdy wynikającym z produktu kupionego na Allegro.
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.