ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

Kategoria teledysk
krok po kroku

27 lutego 2019
Kategoria teledysk <br/> krok po kroku <br/>
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do kategorii głównej konkursu PYD, ale to jeszcze nie koniec możliwości dla młodych reżyserów w tej edycji. W tym roku po raz pierwszy startujemy z kategorią teledysk! Patronuje jej Żywiec z Męskim Graniem. Jak krok po kroku będzie przebiegał konkurs dla tej kategorii?
Męskie Granie chce uświetnić dziesięciolecie swojego istnienia, dlatego kolejną edycję tej inicjatywy rozpoczyna konkurs dla młodych zespołów – Męskie Granie Young. Młode zespoły biorą udział w głosowaniu, którego siedmiu zwycięzców weźmie udział w trasie koncertowej, a dwaj z nich z największą liczbą głosów otrzymają produkcję teledysku, zrealizowanego właśnie przez finalistów konkursu Papaya Young Directors. Na swoich faworytów można głosować od 23 lutego do 22 marca na stronie www.meskiegranieyoung.pl.

Tuż po ogłoszeniu zwycięzców Męskie Granie Young, 23 marca rozpoczniemy zgłoszenia do kategorii teledysk. Podobnie jak w przypadku głównej kategorii konkursu PYD, po zalogowaniu się do panelu na naszej stronie internetowej, będzie można zapoznać się z briefem dostarczonym przez Męskie Granie. Na jego podstawie, uczestnicy będą musieli napisać eksplikację reżyserską. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 kwietnia.

Następne etapy konkursu będą przebiegały tak samo, jak w przypadku głównej kategorii konkursu PYD. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na warsztaty, a wytypowani z nich finaliści otrzymają po 10 tys. zł. na realizację teledysku.

Teledyski zostaną zaprezentowane na gali finałowej konkursu w czerwcu i razem ze spotami reklamowymi z kategorii głównej, będą rywalizować o Grand Prix 6. edycji Papaya Young Directors.
 
Informacje dodatkowe dla uczestników konkursu:

- jeśli zgłosiłeś swoją eksplikację do kategorii głównej konkursu PYD, możesz również wziąć udział w kategorii teledysk;

- w kategorii teledysk możesz zgłosić po dwie eksplikację dla każdego zespołu;

- już dziś możesz zacząć zastanawiać się nad teledyskiem – utwory, które biorą udział w konkursie Męskie Granie Young, można przesłuchać na stronie www.meskiegranieyoung.pl;

- uczestnicy konkursu kategorii teledysk muszą spełniać wymóg wiekowy 20-35 lat.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.