ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

O konkursie

NAPISZ SCENARIUSZ,
ZRÓB FILM

DAJ SIĘ POZNAĆ BRANŻY
WYGRAJ 30 000 PLN
FAQ
Czym jest Papaya Young Directors?
Papaya Young Directors (PYD) to konkurs dla reżyserów, którzy chcą odnieść sukces w branży filmowej. Organizujemy konkurs w oparciu o filmy video stworzone dla sponsorów i partnerów konkursu. PYD pomaga filmowcom tworzyć przełomowe prace, dzięki którym zostaną zauważeni w branży filmowej i reklamowej. Stwórz portfolio, nawiąż kontakty, zostań nagrodzony i pracuj z najlepszymi.
Dlaczego powinienem wziąć udział w konkursie?
PYD może pomóc Tobie stworzyć portfolio dzięki prawdziwym tematom (briefom) dla dużych firm oraz współpracy z najlepszymi dyrektorami kreatywnymi w Polsce. Biorąc udział w konkursie na eksplikację reżyserską, możesz przejść do finału konkursu, a wtedy otrzymasz 10.000,00 PLN brutto na realizację swojego pomysłu oraz kontakty do realizatorów i firm, które pomogą Ci zrealizować projekt. Możesz wygrać nagrody pieniężne, jeśli Twoja praca zostanie wyróżniona.

Finałowe filmy zostaną pokazane na finałowej Gali oraz umieszczone na stronie www konkursu a także prezentowane na różnego rodzaju pokazach, warsztatach, festiwalach.
Kiedy startuje konkurs?
6. edycja konkursu startuje 14 stycznia 2019 roku. Oznacza to, że wówczas będzie można stworzyć konto użytkownika, żeby pobrać briefy sponsorskie. Kluczowe daty konkursu znajdziesz w zakładce Harmonogram.
Ile to kosztuje?
Zgłoszenie do konkursu PYD jest bezpłatne.
Jeśli napiszesz eksplikację reżyserską, która przejdzie do III etapu konkursu, dostaniesz od nas 10 000 zł brutto na sfinansowanie realizacji konkursowego filmu.
Od czego zacząć?
To proste. Najpierw musisz się zarejestrować na naszej www. Po aktywacji konta, na swoim profilu, znajdziesz tematy (briefy) sponsorskie – Creative Startery. Wybierz, który najbardziej Ci się podoba, możesz napisać po 2 eksplikacje reżyserskie na każdy temat danego sponsora. Stwórz swoją eksplikację reżyserską i wgraj ją na swoje konto na naszym www przed datą zakończenia konkursu i czekaj na informację, czy to Twoja praca przechodzi do kolejnego etapu.

Eksplikacje można pisać samemu lub w dwuosobowych teamach. Wtedy wszystkie osoby piszące eksplikację, muszą być zarejestrowane w konkursie a praca musi zawierać numer użytkownika Twój oraz drugiej osoby piszącej.
Pamiętaj, że jeśli Twoja eksplikacja przejdzie do etapu realizacji filmu musisz ją wyreżyserować Ty lub – jeśli piszesz w teamie – druga osoba, nie kto inny.
Czy mogę użyć pomysłu, który wymyśliłem już wcześniej?
Zasady regulaminu konkursu PYD mówią, że eksplikacja reżyserska ma być Twoim autorskim pomysłem, przygotowanym specjalnie na konkurs w oparciu o temat (brief) sponsora. Nie można przesyłać eksplikacji reżyserskich filmów, które brały już udział w innych konkursach, w poprzednich edycjach konkursu PYD lub nie są Twoim autorskim pomysłem.
Czy mogę nadesłać kontent, który wyprodukowałem i upubliczniłem przed konkursem?
Chcąc wypełnić wymagania konkursowe trzeba wyprodukować film, który odnosi się bezpośrednio do kreatywnego tematu (briefu) i został przygotowany właśnie tylko w ramach konkursu PYD. Trzeba też pamiętać, że przesłany materiał nie może naruszać wcześniejszych praw marki, lub innego podmiotu, czy osoby. W związku z tym, prosimy o nie nadsyłanie materiałów, które udostępnialiście innym wcześniej. Często zasady, na podstawie których publikujesz swój materiał w innych miejscach, zabraniają dzielenia się nim z innymi. Jeśli Twój film zostanie wybrany przez markę sponsorującą konkurs, marka będzie chciała mieć pełne prawa do filmu, bez udziału osób trzecich.
Mam tylko 16 lat. Czy mogę brać udział w konkursie?
Nie.
W konkursie mogą brać udział osoby w wielu 20-35 lat (liczone rocznikowo; czyli osoby urodzone w latach 1984 - 1999).
Czy miejsce zamieszkania ma znaczenie?
Nie. Konkurs PYD jest otwarty dla filmowców z całej Polski i zagranicy. Czasem temat (brief) będzie zakładał użycie konkretnego języka, ale niech to nie zniechęca Was przed wzięciem udziału w konkursie.
Co znajduje się w moim koncie uczestnika (panelu użytkownika) PYD?
Panel użytkownika PYD zawiera wszelkie wskazówki i dokumenty potrzebne, by wziąć udział w konkursie. Panel użytkownika zawiera konkursowe tematy (creative startery), wzór eksplikacji reżyserskiej, wzór umowy o przeniesienie autorskich praw majątkowych do eksplikacji reżyserskiej, wzór umowy o przeniesienie praw autorskich i praw pokrewnych do filmu oraz wzór formularza - metryczki filmu. Stworzona eksplikacja reżyserska powinna zostać wgrana na serwer lub przesłana mailem na adres: konkurs@papayayoungdirectors.com. Każdy z uczestników konkursu, który zakwalifikuje się do II i III etapu konkursu, zostanie indywidualnie poinformowany przez Organizatora.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.