ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

Szczerość, emocje, doświadczenia
- 5 najlepszych reklam, które trafiają do młodych

1 marca 2019
Levis - Circles
Levis - Circles
Młodzi ludzie to grupa wyjątkowo odporna na tradycyjną reklamę. Wyczuleni na wszelkie formy fałszu, stanowią wyzwanie dla marketingowców. Jak do nich dotrzeć? Oryginalność, szczerość i wykazanie zrozumienia dla ich świata są receptą na sukces. Brzmi prosto, ale droga do stworzenia angażującego spotu, który nie będzie pomijany w pierwszych sekundach filmu w social mediach  to dopiero wyzwanie. Komu udało się temu sprostać? Zobaczcie 5 najciekawszych spotów reklamowych, które odniosły sukces wśród młodych ludzi.
1. IKEA - What If

Esencja życia przedstawiona w ujęciach prawdziwego, choć wypełnionego kolorem świata, a do tego niebanalny tekst z offu, który przykuwa uwagę i każe zastanowić się „co gdyby?”. Ikea zwraca uwagę na aktualne problemy, jednocześnie pokazując, jak piękny może być ten „zwykły”, codzienny świat i w jaki sposób można go ulepszyć. 
IKEA - What If
2. DIESEL - Keep The World Flawed

Nikt nie jest doskonały. Niemal wszyscy widzą w sobie wady, które niejednokrotnie czynią ich nieszczęśliwymi. Reklama Diesela wskazuje, że to właśnie te wady czynią nas wyjątkowymi. Co najważniejsze, robi to za pomocą prostej opowieści o parze, której dziecko ujawnia ich największe fizyczne kompleksy. Historie z takim przekazem lubimy najbardziej!
DIESEL - KEEP THE WORLD FLAWED
3. Levis - Circles

Taniec oznacza to samo we wszystkich kulturach – radość. Niezależnie od wieku, religii i koloru skóry jest to czynność, która łączy ludzi. We wspaniały sposób pokazuje to reklama Lewisa, która, choć nie jest skierowana bezpośrednio do młodych, ma energię i ducha młodzieńczych czasów. Bo przecież młodość to stan umysłu.
Levi’s ‘Circles’
4.  Apple - Unlock

To, co przykuwa widza do ekranu, to oryginalny pomysł. Tym z pewnością może poszczycić się reklama Apple’a „Unlock”, która promuje w niej funkcję odblokowywania telefonu spojrzeniem. Dynamizm, paleta barw i niewątpliwy urok głównej bohaterki to zalety tego spotu. Poza tym, kto z młodych ludzi nie marzył kiedyś o narobieniu bałaganu w szkole?
Apple - Unlock
5.  Desperados - In The House
 
Ostania imprezowa akcja Desperadosa – konkurs na najlepszą domówkę w Polsce, promowany był filmem reklamowym „In the house”. Obraz przedstawiający imprezę z oryginalnymi formami zabawy, wyróżnia się dynamiką i kolorystyką. Uwagę widza przykuwa też klimatyczny utwór grający w tle. Wszystko to sprawiło, że spot nie umknął uwadze grupie młodych odbiorców.  - Ta reklama należy do projektów, które mają dużą dozę freestyle’u. Czyli pracujemy oczywiście nad głównymi założeniami, ale umawiamy się z agencją i klientem, że poza spełnieniem założeń scenariusza, robimy coś dodatkowego i „szyjemy” na żywo. Reagujemy na to, co ludzie robią naturalnie - nie wyłączamy kamery, ale cały czas kręcimy reakcje ludzkie, jak się śmieją, jak tańczą, jak się bawią... – mówi Piotr Matejkowski, reżyser spotu „In the house”. - Desperados opiera się na kreatywności. I to też chcieliśmy zaprezentować w tej reklamie, to, że ludzie mogą być kreatywni w zabawie. Dlatego w każdej scenie szukaliśmy czegoś, co będzie oryginalne, ciekawe dla odbiorcy, będzie trochę inne niż przeciętna impreza - dodaje reżyser.
Desperados In the House
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.