ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji

Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
BNP Paribas – To ludzie napędzają zmianę

Dla marki BNP Paribas to człowiek jest w centrum uwagi. Choć hasło marki to „Bank zmieniającego się świata”, BNP Paribas nie stawia promowania technologii i swoich produktów na pierwszym miejscu. To ludzie napędzają zmianę, dlatego oni są najważniejsi. Poruszanie tematów społecznych, a także ich poszczególne obszary – poprawa codziennej jakości życia, funkcjonowanie w zgodzie z naturą, wspieranie lokalnych społeczności i różnorodność – to istotne wątki dla banku. Oczywiście, marka nie ogranicza się się tylko do tych tematów. Przedstawiciele BNP Paribas zapewniają, że nie mogą doczekać się niestandardowych, nietypowych i odważnych rozwiązań adresowanych do młodych odbiorców.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Allegro – Uśmiech i frajda

Allegro jest o uśmiechu. Ma on bardzo szeroką interpretację: może wyrażać radość, wzruszenie czy ulgę. To właśnie uśmiech ma być naszą reakcją na puentę filmu reklamowego.
Dodatkowo Allegro rzuca wyzwanie uczestnikom konkursu, szukając jak najkrótszych form dla filmów reklamowych. Interesuje ich historia opowiedziana nawet w ciągu piętnastu sekund.  
Allegro ma w tym roku swoje ulubione słowo – jest nim frajda. Frajda z kupowania produktów, frajda z ich otrzymywania i korzystania z nich. Czym jest ta frajda? „Zdefiniujcie sobie to słowo, zderzcie je z definicjami znajomych i zacznijcie pisać skrypt do konkursu Papaya Young Directors” – podsumował Adam Szałamacha – Brand Manager Allegro.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Decathlon – szansa na zdefiniowanie marki

„Uważam, że nasza marka potrzebuje solidnego kopa” – powiedział Wojciech Kozłowski, Dyrektor Marketingu Decathlon.
Misją Decathlonu jest promowanie sportu dla wszystkich – niezależnie od wieku, zarobków, miejsca zamieszkania, czy stopnia zaawansowania w dyscyplinie, którą uprawiają. Większość komunikatów marek sportowych mówi o pokonywaniu siebie, wykorzystując przy tym sportowych celebrytów, co oddala przysłowiowego Kowalskiego od możliwości utożsamienia się z marką. Decathlon odpowiada właśnie na potrzeby tego przysłowiowego Kowalskiego. Zarówno jeśli jest on zaprawiony w sporcie, jak i jeśli trenującego jedynie na osiedlowym boisku.
„Zaletą Decathlonu jest to, że prawie wszystko co napiszecie, będzie pasować, bo tak niewiele jeszcze zostało zrobione i powiedziane o tej marce, co mogłoby wam zamknąć jakieś drzwi” – powiedział Wojciech Kozłowski, jednocześnie namawiając uczestników PYD do zrobienia z tą marką „czegoś naprawdę ekstra!”.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Nationale-Nederlanden – wyzwanie bez precedensu

„O tym, co ważne, mówimy wprost” – to hasło Nationale-Nederlanden. Marka stawia na szczerość i autentyczność. Nie chce pokazywać wyidealizowanego świata. Wie natomiast, że ubezpieczenia nie kojarzą się dobrze, dlatego zamierza przełamać ten stereotyp.
Nationale-Nederlanden stworzyło dwa zadania na potrzeby tej edycji konkursu. Pierwsze z nich dotyczy ubezpieczenia turystycznego – ubezpieczenia dla tych, którzy lubią organizować wyjazdy na własną rękę. Jak opowiedzieć o nim w eksplikacji? Przewagę zapewnią sobie lekkie, ale i użyteczne pomysły.
Drugie zadanie jest dużo bardziej wymagające – dotyczy ubezpieczenia nowotworowego. Ubezpieczenie przed rakiem nie zagwarantuje, że nie zachorujemy, ale może pomóc, kiedy taka choroba nadejdzie. Stworzenie pomysłu, który nie straszy, ale jest lekki, na pewno nie będzie proste. „Nikt tego dotąd dobrze nie zrobił, możecie to zrobić jako pierwsi” – zapowiedział Jacek Flemming, Menadżer ds. Marketingu w Nationale-Nederlanden.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Durex – Zmysłowość i autentyczność, nie wulgarność

Misją marki Durex jest zapewnienie bezpiecznego i przyjemnego seksu. Udane życie seksualne buduje bliskość i wzmacnia związek. Ale Durex nie jest tylko o związkach. To marka o wolności. Wolności wyboru, ale także wolności od zagrożeń, zmartwień i konsekwencji.
To właśnie bezpieczeństwo będzie jednym z tematów przewodnich w filmie reklamowym tej edycji PYD. Marka chce zwrócić uwagę na tych, którzy dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne. Kreowanie tego życia ma ogromny wpływ na przyszłość, dlatego nawyk dbałości o bezpieczeństwo musi być wyrobiony jak najwcześniej.
Bezpieczny seks to wyraz dbałości nie tylko o siebie, ale także o drugą osobę. Marka chce pokazać seks w prawdziwy sposób. Nie zamierza kreować w młodych ludziach nierealnych wyobrażeń, czy górnolotnych oczekiwań względem siebie i innych. Durex stawia na akceptację siebie i swojego ciała.
Zmysłowość, autentyczność, bliskość, równość i odpowiedzialność – to najważniejsze elementy dla marki.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Desperados – Imprezowa przemiana

Odważnie mówi o tym, że nie boi się eksperymentów i daje uczestnikom konkursu szerokie pole do popisu w stworzeniu unikalnego filmu.
O przełamywaniu codzienności, rutyny i epickich momentach, które przytrafiają się młodym ludziom, kiedy ze swoimi znajomymi przechodzą w tryb imprezowy. O tym momencie jest właśnie marka Desperados. Historia Desperadosa to historia przemiany, jaka dokonuje się w człowieku, kiedy razem ze swoimi przyjaciółmi „odpina wrotki”.
Co jest ciekawego w przejściu na tę drugą stronę? Jakie emocje temu towarzyszą? Co jest w tym prawdziwego? Desperados proponuje, aby uczestnicy konkursu pokazali prawdziwość tej sytuacji. Każdy z nich może mieć inne odczucia, a opowiedzenie ich w indywidualny, angażujący sposób, może stać się czymś wyróżnialnym.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
Coca-Cola – Zbliżamy do siebie ludzi

Coca-Cola to globalna marka, którą zna każdy z nas. Dlatego wymyślenie dla niej oryginalnego pomysłu reklamowego jest nie lada wyzwaniem.
Coca-Cola ma cel, którym jest zbliżanie ludzi do siebie. Dla tej marki liczą się małe momenty, krótkie historie, które sprawiły, że coś przyciągnęło ludzi ku sobie. I właśnie dzięki tym niepozornym momentom świat stał się odrobinę lepszym miejscem.
To co łączy wszystkich ludzi na świecie, to jedzenie. Dlatego Coca-Cola chce oprzeć swój film reklamowy o posiłek. Nieważne, jaki on jest. Ważne, że może on łamać bariery między ludźmi.
Innowacyjność i kreatywność to coś, co może dać przepustkę do finału 6. edycji PYD.
Świat marki: ostatnie wskazówki przed pisaniem eksplikacji
McDonald’s – pokaż kim jest Lider Gościnności

McDonald’s oddaje w ręce uczestników konkursu PYD zupełnie nowe wyzwanie. W restauracjach tej marki możemy od niedawna spotkać osobę pełniącą funkcję Lidera Gościnności. Kim jest ta osoba?
Lider Gościnności to postać pozytywnie nastawiona do innych. Zawsze pomocna, empatyczna i życzliwa. Jej zadaniem jest poszukiwanie sposobu na uprzyjemnienie klientom czasu spędzonego w restauracji. To ktoś spośród naszych znajomych, kogo nazwalibyśmy “najlepszą osobą na świecie”.
Na czym polega niezwykłość Lidera Gościnności? Do odkrycia tej niezwykłości zachęcani są uczestnicy konkursu PYD. „Szukajcie wytrychu do odzwierciedlenia marki w człowieku” – namawia Jakub Strutyński Field, Marketing Manager McDonald’s.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.