ONE OF A KIND COMPETITION
FOR YOUNG FILMMAKERS

Żywiec z Męskim Graniem dołączają do sponsorów 6. edycji PYD

4 grudnia 2018
Żywiec z Męskim Graniem dołączają do sponsorów 6. edycji PYD
Na taką niespodziankę czekaliśmy! Jako sponsor do 6. edycji PYD dołącza Żywiec reprezentowany przez projekt Męskie Granie. Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Wraz z dołączeniem tego sponsora wprowadzamy do konkursu nową kategorię – kategorię teledysków.
Kto nie marzyłby o tym, aby stworzyć teledysk dla Męskiego Grania? Żywiec chce uświetnić dziesięciolecie projektu i tym samym zaprasza młodych reżyserów do współpracy. Czego od nich oczekuje? Co sprawiło, że Żywiec wybrał właśnie Papaya Young Directors? Przeczytacie o tym w wywiadzie z Ewą Kierlik, Starszą Kierowniczką Marki Żywiec.
 
Wasza obecność wprowadzi nowość w formule konkursu – odrębną kategorię. Dodatkowo planujecie promować markę Żywiec przez Waszą flagową inicjatywę – Męskie Granie. Co zdecydowało o udziale w Papaya Young Directors?
 
Ewa Kierlik: Marka Żywiec od lat pełni rolę mecenasa polskiej kultury, konsekwentnie wspierając utalentowanych rodzimych artystów. Na scenie Męskiego Grania nieustannie przełamywane są muzyczne konwencje, a artyści zapraszani do projektu chętnie eksperymentują z formą i brzmieniami, wnosząc nową jakość do polskiej kultury. Męskie Granie to także przestrzeń do wspierania młodych, utalentowanych muzyków, dla których udział w projekcie jest szansą na zaprezentowanie swojego repertuaru szerszej publiczności. W 2019 roku, przy okazji dziesięciolecia projektu, chcemy iść o krok dalej i wyłonić młode zespoły, którym nie tylko umożliwimy wzięcie udziału w trasie, ale również damy szansę na realizację pierwszych teledysków. Misja Męskiego Grania i konkursu Papaya Young Directors jest bardzo podobna, dlatego nie moglibyśmy znaleźć lepszego partnera do projektu wideo, który będzie towarzyszył trasie. Wspólnie damy szansę młodym zespołom i reżyserom na wyrażenie swoich artystycznych wizji i stworzenie nowych, świeżych form.
 
Oprócz filmów reklamowych uczestnikom przyjdzie zmierzyć się z kategorią teledysków, pisząc pomysły do wybranych utworów wytypowanych przez Was młodych zespołów. Czego jako marka oczekujecie po tych scenariuszach? 
 
EK: Platforma Chce się Ż daje dużą przestrzeń do artystycznej ekspresji. Żywiec od dawna mówi o apetycie na życie, którego nieodłącznym elementem jest muzyka, co od lat konsekwentnie komunikujemy poprzez projekt Męskie Granie. Motywem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej, edycji trasy będzie hasło „Ż muzyką” i zależy nam na tym, aby przygotowywane teledyski były jego autorską interpretacją. Wierzymy, że motyw ten zainspiruje młodych twórców do eksperymentowania z różnymi formami ekspresji audio-video i wniesie dodatkowy powiew świeżości do Męskiego Grania.
 
Jakie jest teraz najważniejsze przesłanie Waszej marki? Co Was inspiruje i przyciąga uwagę?
 
EK: Żywiec od lat mówi o apetycie na życie, zachęcając do cieszenia się nim. Według marki nieistotny jest wiek, status materialny czy stan konta – apetyt na życie to stan umysłu. Doskonale wiedzą o tym również artyści biorący udział w projekcie Męskie Granie – to dlatego znakiem rozpoznawczym trasy są nieoczywiste kolaboracje, łączenie pokoleń i gatunków muzycznych. Wierzymy, że dziesiąta edycja trasy będzie doskonałą okazją do tego, aby jeszcze odważniej wychodzić poza muzyczne schematy i pokazywać, że chce się Ż muzyką.
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.